Filmy kobieca nagość, dublin

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kobieca nagość, dublin. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dublin, XIX wiek. Albert Nobbs to ekscentryczny mężczyzna w średnim wieku, który pracuje ciężko jako kamerdyner w hotelu Morrison prowadzonym przez skąpą i kontrolującą Marge Baker. Wszystkie zarobione pieniądze stara się odłożyć, by w przyszłości otworzyć swój własny biznes i wieść przyzwoite i w miare normalne życie, co jest ciężkie dla... samotnej kobiety! Bo jak się okazuje, Albert to kobieta, która udaje mężczyznę...
Portret kobiety zmartwionej powrotem miłości do młodości, która popycha ją do pośpiesznego wyjazdu z Paryża na wieś. Joan Verra (Isabelle Huppert) musi wrócić do ostatnich 40 lat swojego życia. Komponuje fragmentaryczny i romantyczny obraz swojej egzystencji. Jej syn, Nathan (Swann Arlaud), nagle wrócił z Montrealu i towarzyszy jej w tej wewnętrznej podróży - wyzwalającej odysei, ale bez powrotu. Wszyscy opowiadamy sobie historie.
W Dublinie, w bagażniku samochodu ambasadora Szwajcarii znaleziono zwłoki. Kobieta została okrutnie oszpecona witriolem, a następnie zabita. Inspektor John Norton (Luigi Pistilli) zostaje wysłany na miejsce zdarzenia w celu zbadania sprawy. Ambasador korzysta z immunitetu dyplomatycznego. Detektyw Norton musi prowadzić śledztwo z najwyższą dyskrecją, podczas gdy ofiary zaczynają gromadzić się wokół znajomych i krewnych dyplomaty.


Ekranizacja uhonorowanych Nagrodą Pulitzera wspomnień Franka McCourta, urodzonego w biedzie Brooklynu lat 30-stych chłopaka, dorastającego w irlandzkich slumsach. Jest to tragiczna historia losów jego rodziny, skazanej na tułaczkę, walkę o byt, głód i cierpienie. Dorosły już Frank opowiada o swych doświadczeniach z dzieciństwa i rozpaczliwych zmaganiach by wrócić do Ameryki i zacząć nowe życie.
Film opowiada historię prowadzonego przez siostry zakonne zakładu dla upadłych dziewcząt. Ostatni z tego rodzaju zakonnych pensjonatów zamknięto w 1996 r. Do dziś żyje jeszcze około 30 tys. kobiet, które przeżyły ten koszmar. Nie otrzymały żadnego odszkodowania za bezprawne więzienie, codzienne upokorzenia, nierzadko przemoc fizyczną. Niektórym odebrano dzieci. Wszystkie nauczono nienawidzić swego ciała. Kościół katolicki nigdy nie przeprosił za doznane krzywdy kobiet przetrzymywanych w zakładach Magdalenek.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…