Filmy amputacja nogi

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje amputacja nogi. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Pierwsza połowa dwudziestego wieku, stan Missisipi. Umierająca kobieta prosi, aby pochowano ją w rodzinnej miejscowości, obok dawno nieżyjących bliskich. Mimo olbrzymiej odległości mąż decyduje się spełnić wolę żony - razem z dziećmi wyrusza w podróż, podczas której on i jego rodzina będą musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu.
Na oddziale pediatrycznym personel szpitalny musi opiekować się ciężko chorymi dzieciakami, które mimo że są nad wiek dojrzałe, ciągle chcą korzystać z życia. Perypetie młodych pacjentów są opowiadane z perspektywy chłopca będącego w śpiączce.


Drapacz chmur

5,7
5,8
Pełniący funkcję konsultanta ds. bezpieczeństwa wieżowców Will Sawyer zostaje oskarżony o wybuch pożaru w jednym z chińskich drapaczów chmur. Niedługo potem musi udowodnić swoją niewinność i odbić rodzinę z rąk terrorystów.

Pomniejszenie

5,5
6,2
Film pokazuje, co może się stać z ludźmi i światem, kiedy norwescy naukowcy – próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia – odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie 5 cali. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, jak wygodniejsze i zamożniejsze życie mogą wieść w zminiaturyzowanym świecie. Obietnica lepszego życia kusi także niewyróżniającego się niczym Paula Safranka (Matt Damon) oraz jego żonę Audrey (Kristen Wiig). Oboje decydują się na życie w mniejszym rozmiarze i mniejszym świecie. Ta decyzja zmienia ich życie na zawsze.
Monachium, rok 1943. Hitler prowadzi w Europie wyniszczającą wojnę. Grupa młodych ludzi, w większości studentów, uznaje bierny opór za jedyny sposób na osłabienie nazistów i ich nieludzkiej machiny wojennej. Powstaje „Biała Róża”, ruch oporu stawiający sobie za cel obalenie Trzeciej Rzeszy. Sophie Scholl jest jedyną kobietą w jego szeregach. Z początku nieświadoma i naiwna, nie podejrzewa jeszcze, że zapisze się na kartach historii. 18 listopada 1943 roku Sophie i jej brat Hans zostają aresztowani podczas rozdawania ulotek na uniwersytecie. Przesłuchania Sophie przez oficera Gestapo, Mohra, przeradzają się stopniowo w psychologiczny pojedynek.
Półwysep Apeniński, rok 1918 r. Wojska włoskie cofają się przed austriacką ofensywą. 18-letni amerykański dziennikarz Ernest Hemingway (Chris O'Donnell) pracuje na linii frontu jako kierowca ambulansu. Jest bardzo odważny, niejednokrotnie ryzykuje swoim życiem, aby ratować innych. W końcu zostaje ranny i trafia do szpitala. Tam poznaje piękną ciemnowłosą pielęgniarkę, Agnes von Kurowsky (Sandra Bullock). Rozpoczyna się romans, który stanie się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści Hemingwaya.
W wyniku tragicznego wypadku podczas konnej przejażdżki czternastoletnia Grace i jej ukochany koń Pielgrzym odnoszą straszliwe obrażenia. Matka Grace, Annie MacNeal - wpływowy nowojorski wydawca, nie zgadza się na uśpienie okaleczonego konia wierząc, że pomoże w ten sposób córce otrząsnąć się z szoku i apatii. Dowiedziawszy się o istnieniu Toma Bookera, legendarnego "zaklinacza koni", który zyskał sławę dzięki umiejętności tworzenia niezwykłej więzi między zwierzętami i ludźmi, nie bacząc na okoliczności, zabiera Grace i Pielgrzyma i wyrusza do odległej Montany. Nie wie jednak, że podróż ta nieodwracalnie wpłynie na życie jej samej i jej rodziny.
Film zrealizowany na podstawie sztuki Karola Wojtyły o malarzu Adamie Chmielowskim, znanym lepiej jako brat Albert, założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek w Krakowie. Porzuciwszy sztukę i karierę, poświęcił on swe życie odrzuconym przez społeczeństwo nędzarzom, szukającym schronienia w murach miejskich ogrzewalni.
Tytułowy Johnny to młody Amerykanin, który z powodu wpojonych mu przez nieżyjącego już ojca ideałów, zaciąga się do wojska, aby jak twierdzi, podczas I wojny światowej "walczyć o demokrację". Podczas inspekcji okopów Johnny zostaje wyznaczony do idiotycznej misji, w której zostaje bardzo ciężko ranny. Wybuch bomby pozbawia go rąk, nóg oraz twarzy, a w dalszej konsekwencji - również wzroku, słuchu i węchu. Lekarze cudem ratują młodego żołnierza, który po umieszczeniu w szpitalu określony jest mianem "warzywa". Diagnoza lekarzy nie jest do końca trafna. Wewnątrz zmasakrowanego organizmu nadal funkcjonuje mózg. Chłopakowi udaje się wymyślić sposób porozumiewania się z otoczeniem przy pomocy alfabetu Morse'a. W ten sposób Johnny nawiązuje kontakt z jedną z pielęgniarek...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…