Filmy śmierć, hrabina

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, hrabina. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Trwa właśnie wojna. Na małej stacji kolejowej Kostomlaty, gdzieś w Czechach, znudzeni kolejarze czekają na kolejne pociągi, które nierzadko się spóźniają. Aby czas szybciej płynął, opowiadają sobie o swoich miłosnych przygodach. Główny bohater, młody aspirant Milos ma problemy ze zdobyciem pierwszej dziewczyny. Stara się to jednak osiągnąć za wszelką cenę.
Thibault jest francuskim arystokratą. Na jego zaślubinach dochodzi do tragedii: ktoś podsunął mu miksturę, która wywołuje mordercze reakcje, w wyniku czego zabija swoją ukochaną... Magik postanawia pomóc Thibaultowi i chce cofnąć go i jego giermka w czasie, jednak wystąpiły komplikacje i przeniósł ich do Chicago w XXI wieku...


Bathory

6,2
Film został oparty na legendach krążących wokół postaci węgierskiej księżnej, siostrzenicy polskiego króla Stefana Batorego - Elżbiety Batory - najsłynniejszej seryjnej morderczyni w historii ludzkości. Wbrew pozorom Elżbieta była nowożytną kobietą renesansu, którą zgubne dążenie do piękna i nieśmiertelności doprowadziło na drogę morderstwa.
Kiedy w czerwcu 1940 roku ministrowie, dziennikarze, wielka burżuazja, kobiety z półświatka i szpiedzy ze wszystkich stron świata zebrali się w hotelu Splendide w Bordeaux, młody człowiek musi wybierać między znaną aktorką a zaangażowaną studentką, między politykami a przestępcami, między beztroską a dorosłością...
Ekranizacja losów Anny Hoym – Hrabiny Cosel, faworyty Augusta II Mocnego, króla saskiego i polskiego. Opowieść o miłości i osobistym dramacie tej pięknej kobiety autorzy filmu osadzili na historycznym i społecznym tle wydarzeń XVIII wieku w Saksonii i w Polsce.
Jest rok 1704. Trwa wojna północna. Król szwedzki Karol XII rozbija wojska Augusta II Wettina, zwanego Mocnym. Sejm ogłasza detronizację Augusta i na króla Polski wybiera Stanisława Leszczyńskiego. Wiadomość tę przywozi do Drezna młody, polski szlachcic Zaklika. August pozornie się tym nie przejmuje. Szuka zapomnienia w zabawach i ucztach. Pojawianie się na dworze pięknej hrabiny Anny Hoym wnosi do jego życia ożywienie.
Inspiracją do powstania tej telewizyjnej produkcji była autentyczna historia, która wydarzyła się w czasach II wojny światowej na terenie Generalnej Guberni. Opowieść, po której pozostał jedynie sygnet i nigdy nie przeczytany list, to portret wzajemnych relacji kobiety i mężczyzny, których wojna postawiła po dwóch stronach barykady. Dla Elżbiety, polskiej hrabiny jest oczywiste, że w takim układzie nie ma szans na miłość. Kapitan Friedrich von Odenthal, niemiecki oficer stacjonujący w majątku hrabiny, mimo wszystko liczy na to, że jego uczucie do hrabiny zostanie odwzajemnione - w końcu łączy ich umiłowanie kultury i sztuki, szlacheckie pochodzenie, wrażliwość.
Francja rok 1314. Wielki Mistrz Zakonu Templariuszy - Jakub de Molay zostaje skazany na śmierć, po tym jak król Filip Piękny oskarżył go o zdradę i herezję. Na chwilę przed śmiercią w płomieniach de Molay rzuca przekleństwo na króla i jego potomków aż do 13 pokolenia. Kilka miesięcy później król niespodziewanie umiera.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…