Filmy na podstawie powieści, hrabina

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, hrabina. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W majątku hrabiostwa Tynieckich rodzi się dwóch chłopców, z tym że jeden, Gogo, jest dzieckiem hrabiny Tynieckiej, a drugiego, Maćka, urodziła żona lokaja. Michalina mając dość własnej biedy i wiedząc, że nie zapewni synowi przyzwoitego poziomu życia, zamienia noworodki. Odtąd chłopcy wychowują się obok siebie, ale w skrajnie różnych warunkach, a w ich towarzystwie dorasta podopieczna hrabiny Kasia, do której obaj zaczynają żywić coraz silniejsze uczucia.
Sidonie Laborde (Léa Seydoux) pracuje jako służąca i z poświęceniem służy kapryśnej królowej Marii Antoninie (Diane Kruger). Zamieszki w Paryżu zwiastują wybuch rewolucji.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.


Trwa właśnie wojna. Na małej stacji kolejowej Kostomlaty, gdzieś w Czechach, znudzeni kolejarze czekają na kolejne pociągi, które nierzadko się spóźniają. Aby czas szybciej płynął, opowiadają sobie o swoich miłosnych przygodach. Główny bohater, młody aspirant Milos ma problemy ze zdobyciem pierwszej dziewczyny. Stara się to jednak osiągnąć za wszelką cenę.
Jedna z najpiękniejszych miłosnych historii, która przenosi nas w XIX wiek. Namiętne uczucie Archera i hrabiny Oleńskiej nie może się spełnić. On zaręczony jest już z inną, a ona ma męża Polaka, od którego ucieka, budząc skandal i tracąc wszelkie szanse na rozwód. Zostaje im więc miłosny kod spojrzeń, dotyków, dyskretnych gestów oraz słów, które wyrażają wszystko, choć z pozoru nie mówią nic...

Lalka

6,7
Ekranizacja powieści Bolesława Prusa. Stanisław Wokulski jest warszawskim kupcem, który zakochuje się w ubogiej arystokratce Izabeli Łęckiej. Pod wpływem tej miłości wchodzi w niekorzystne dla siebie interesy, chcąc pomóc rodzinie ukochanej.
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Pewnego dnia do małej wioski w regionie Lot przybywa społeczność hippisów. Dla czterech przyjaciół, mechanika Paula (Bruno Pradal), grabarza Adriena (Paul Préboist), nauczyciela pana Peloux (Michel Galabru) i właściciela kawiarni Juliena (Jean Lefebvre), jest to zaskakujące i nieoczekiwane. Ich pierwszym odruchem jest wypędzenie młodych ludzi. Ale teraz kasztelanka zgadza się pożyczyć im kawałek ziemi, aby uniemożliwić niejakiemu Gérardowi (André Pousse), który właśnie wyszedł z więzienia, powrót do niego. Hipisi rozbili obóz. We wsi świętują to obficie pijąc. Wczesnym rankiem dowiadujemy się, że doszło do morderstwa. Oczywiście policja podejrzewa hipisów. Paul, Julien, Adrien postanawiają udowodnić swoją niewinność i rozpocząć śledztwo. Idą do zamku, w którym przebywa Gérard i gdzie wydaje się, że ukrywają się dwaj mężczyźni...
Cztery urocze dziewczyny, Camille, Madeleine, Margaret i Sophie, są powierzone przez swoich rodziców pod opiekę emerytce - Madame de Fleurville. Korzystając z luźnej dyscypliny, w wyniku bierności Madame de Fleurville i obecności wyznawcy buddyzmu, młode dziewczęta angażują się w liczne gry erotyczne.
Akcja osadzona jest w XVIII w Francji. Królestwo Ludwika XV jest nękane przez spiskowców i morderców. Genialny młody komisarz policji Nicolas Le Floch działa pod rozkazami Monsieur de Sartine, królewskiego komendanta. Z pomocą wiernego Bourdeau, Nicolas rozwiązuje zagadki kryminalne, odszukuje zaginionych mieszkańców Paryża, wyjaśnia skandale dworskie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…