Filmy wehrmacht

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wehrmacht. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

22 września 1939 roku – Brześć nad Bugiem. Oto po ulicy Unii Lubelskiej wspólnie paradują pancerne oddziały Wehrmachtu i Armii Czerwonej, a na trybunie honorowej ramię w ramię stoją słynni dowódcy obu wojsk: generał Heinz Guderian i kombrig Siemion Kriwoszein. Jaka droga wiodła do tego spotkania? Jakie były szanse Polski w starciu z dwoma zbrodniczymi reżimami? Kto naprawdę rozpętał drugą wojnę światową?
Florencja, lato 1944 roku. Miasto zajęte przez Niemców. Zostaje ogłoszony alarm wywołany przez samolot amerykański. Kapitan Hans Vogel (Francis Blanche) zestrzeliwuje go. Amerykański pilot major Bill Hocks (Jess Hahn), katapultuje się. Major ląduje w w klasztorze. Pilotowi starają się pomóc właścicielka restauracji, piosenkarka Rita (Rita Pavone) i roztargniony profesor Giuliano Fineschi (Terence Hill). Uciekają motocyklem - trójkołówką, a za nimi żądny złapania Amerykanina kapitan Vogel.
Główny bohater tej opowieści to dezerter Robert, który zbiegł z niemieckiej armii. Chłopak ukrywa się w jednej ze śląskich kopalni. Tropi go hauptsturmfuhrer Franz Steiner. Czy Robertowi uda się wywieść w pole gestapowca?


W okresie międzywojennym, trzecia rzesza chcąc pokazać światu swoją potęgę, przed igrzyskami olimpijskimi robi wszystko by jakiś niemiecki alpinista zdobył szczyt Eiger. Jednak góra mimo wielu prób wciąż pozostaje niezdobyta. Tym razem szczęścia próbują dwie ekipy: młodzi zapaleńcy z Niemiec Toni Kurz i Andi Hinterstoisser oraz dawaj doświadczeni Austriacy. Początkowo wszystko idzie dobrze i alpiniści szybko pokonują kolejne metry, jednak drugiego dnia członek austriackiej ekipy, ulega wypadkowi. Pozostali by go uratować rezygnują ze zdobycia szczytu i postanawiają zawrócić. Ale droga w dół z rannym jest o wiele cięższa, a co gorsza psuje się pogoda.
W okupowanej Francji, należący do Ruchu Oporu inżynier Philippe Gerbier zostaje zdradzony i wydany nazistom. Po ucieczce dołącza do swoich w Marsylii, gdzie stara się doprowadzić do egzekucji zdrajcy. Film ukazuje nieustraszonych bojowników podziemia w sytuacjach niejednoznacznych moralnie, w których honor przestaje być wartością absolutną. O realizmie obrazu świadczy fakt, że zarówno autor powieści, która stanowiła podstawę dla scenariusza, Joseph Kessel, jak i reżyser filmu należeli do "Armii Cieni".
Józef (Polívka) oraz jego żona, Maria (Šišková), wiodą swój żywot pod reżimem Nazistów, podczas gdy ich żydowski sąsiad (Kassai) pojawia się w mieście po ucieczce z obozu. Para niechętnie zgadza się ukrywać młodego człowieka w małym ciasnym pokoju, niewygodna umowa pomiędzy nimi trwa przez kilka lat, cała trójka uczy się żyć w codziennym strachu przed odkryciem i skazaniem.
Pierwowzorem scenariusza jest powieść Wacława Bilińskiego "Koniec wakacji". Sierpień 1939. Incydenty na granicach. Ernst Hoffman, młody żołnierz Wermachtu, nocą potajemnie przekracza granicę. Kiedy prosi o wysłuchanie pułkownika wojska polskiego, ten mniema, że to kolejna niemiecka prowokacja. Utwierdza go w tym przekonaniu informacja o rychłym rozpoczęciu wojny, jaką mu przekazuje młody Niemiec. Czy Ernst Hoffman rzeczywiście jest dezerterem, który ucieka ze swojego kraju, bo nie chce mieć nic wspólnego z tym, co się tam dzieje?
Końcówka II wojny światowej. Clemens zostaje wysłany na front wschodni, gdzie trafia do niewoli. Film pokazuje katorżniczą pracę w obozie jenieckim, z którego teoretycznie nie ma ucieczki. Clemens Forell przebył tysiące kilometrów ścigany przez komendanta obozu. Po drodze do domu spotkał ludzi, którzy nie raz uratowali mu życie. Niektórzy chcieli go także później zabić. Byli jednak i tacy, którzy ukrywając go - ryzykowali własnym życiem. Film pokazuje człowieka, który przysiągł sobie, że wróci do domu i konsekwentnie realizuje swój zamiar - mimo wszelkich trudności i oprawcy, który cały czas depcze mu po piętach.
Historia rozgrywa się we Francji, pod koniec drugiej wojny światowej. Na prowincji znajduje się szkoła dla chłopców z zamożnych rodzin, prowadzona przez zakon jezuitów. Pomimo wojny panuje tutaj spokój, przerywany czasami alarmami lotniczymi. Dopiero przybycie do internatu nowych uczniów pochodzenia żydowskiego, burzy swoistą sielankę...
Schyłek lata 1942 roku. Żołnierze batalionu szturmowego Wehrmachtu, fritz Reiser i Manfred "Rollo" Rohleder, któremu brakuje w kolekcji odznaczeń tylko Żelaznego Krzyża I Klasy, odpoczywają na riwierze Włoskiej po trudach zbrojnej kampanii w Afryce. Urlop trwa jednak krótko. Batalion przerzucony zostaje na front wschodni. Porucznik Hans von Witzland informuje żołnierzy, że walczyć będą o zdobycie Stalingradu. W szeregach armii niemieckiej panuje atmosfera napięcia. Większość obawia się rosyjskiej zimy, chociaż hitlerowska propaganda twierdzi, że opór obrońców miasta złamany zostanie w ciągu kilku dni.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…