Filmy strach, biblia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje strach, biblia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Ekranizacja powieści Umberto Eco. Franciszkanin, William Baskerville przybywa do siedziby benedyktynów. Ma wziąć udział w seminarium naukowym. Tymczasem ktoś popełnia serie tajemniczych morderstw. Ojciec William zostaje mimowolnie włączony w rozwiązywanie zagadki. Pełna grozy cisza świątyni kryje w sobie złowieszczą tajemnicę. Akcja toczy się w XIV wieku, monastyr zamieszkują zniekształceni fizycznie mnisi.

Sierota

7,0
Kate (Vera Farmiga) i John (Peter Sarsgaard) tworzą małżeństwo wychodzące z kryzysu po stracie nienarodzonego dziecka. Postanawiają adoptować dziecko, by nadać Kate, byłej alkoholiczce, nowy cel w życiu. W sierocińcu poznają uroczą dziewczynkę imieniem Esther (Isabelle Fuhrman), która wywiera na obojgu pozytywne wrażenie. Decydują się zabrać ją ze sobą do domu. Z początku wszystko wydaje się być piękne, jednak Esther zaczyna stwarzać problemy, kłócąc ze sobą swoją nową rodzinę.


Profesor Robert Langdon przebywa w Paryżu w sprawach zawodowych, kiedy zostaje nagle wezwany do Luwru. Znalezione tam ciało mężczyzny wplątuje Langdona w przygodę – musi rozwikłać zagadki starożytnego kodu, które pozwolą mu odkryć największą tajemnicę wszech czasów.
Początek lat 90. XX wieku. Po śmierci rodziców nastoletnia Cameron (Chloë Grace Moretz) trafia pod opiekę do swojego wujostwa. Pod konserwatywną i surową ręką ciotki, dziewczyna stara się pogodzić z bólem po stracie najbliższej rodziny, a także walczy ze swoim homoseksualizmem. Jej sekret wychodzi na światło dzienne, gdy zostaje przyłapana z koleżanką. Wujostwo podejmuje decyzje, by wysłać Cameron na katolicki obóz. Tam dziewczyna ma zostać "wyleczona".

Appaloosa

6,5
Dwóch rewolwerowców Virgil Cole i Everett Hitch przyjeżdża do małego miasta Appaloosa. Mają stawić czoła terroryzującemu mieszkańców Randallowi Bragg. Ich plany pokrzyżuje uwodzicielska Allie French.

Omen

7,8
To pierwszy z serii filmów o powrocie Szatana na Ziemię. Władca Ciemności wciela się w małego chłopca, Damiana (Harvey Stephens), który jest przybranym synem Roberta (Gregory Peck), amerykańskiego ambasadora w Anglii.

W dolinie Elah

7,0
7,7
Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.
Cotton Marcus ma już dość oszukiwania ludzi, odprawiając fałszywe egzorcyzmy. By raz na zawsze z tym skończyć postanawia się zdemaskować i nagrać wszystko przy udziale ekipy telewizyjnej. Tylko, że to co miało być kolejnym, rutynowym zadaniem okazuje się czymś więcej, a Cotton po raz pierwszy staje naprzeciw prawdziwego zła.
Nowy Jork, rok 1985. Świat ogarnięty jest strachem i paranoją. Ludzie, którzy kiedyś nosili maski, by walczyć z przestępczością, teraz są pozbawionymi praw banitami, ukrywającymi swoją tożsamość. Jedynie nieliczni pracują dla ludzkości, pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia, w tajemniczych okolicznościach, ginie Komediant, jeden z najbardziej znanych superbohaterów, wypchnięty z 30 piętra swojego apartamentu. Rorschach, jego dawny kompan, rozpoczyna śledztwo. Jest przekonany, że jego śmierć nie była przypadkowa. Podejrzewa, że ktoś pozbywa się bohaterów, a jego pierwszym celem był właśnie Komediant. Zamierza przestrzec członków grupy, którzy kiedyś walczyli u jego boku...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…