Filmy relacja ojciec-córka, burżuazja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, burżuazja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Camille (Karin Viard), młoda trzydziestokilkuletnia kobieta pracująca jako ratownik, czeka na prawdziwą miłość i w tym czasie rozprasza się w lekkie i eksperymentalnie urozmaicone miłosne przygody. Jej nadzieje spełniają się przypadkowo po spotkaniu z Alexisem (Pierre-Loup Rajot), żonatym mężczyzną z dwójką dzieci, lokalnym przywódcą Partii Socjalistycznej. Gotowa zaakceptować wszystko, aby mieć tego mężczyznę lub przynajmniej żyć z nim w cudzołożnym związku, stosuje strategię infiltracji w swoich prywatnych działaniach i swoim związku, stając się bliską przyjaciółką rodziny. Bardzo niechętna do reakcji na jego zaloty, Alexis w końcu poddaje się swoim pragnieniom i przepełnionemu charakterowi Camille. Gdy miną pierwsze oznaki tej ukrytej relacji, cudzołożna para szybko staje przed granicami tego ćwiczenia. Camille kończy się, dosłownie z braku niczego lepszego, poślubiając Bena (Sergi López), przyjaciela Alexisa, kierowcę ciężarówki. Obie pary, niedawna i oficjalna, szybko się rozpadają, a Camille, nowa Eve, teraz w ciąży, zostaje sama przed ostatnim spotkaniem z Alexis
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.


Machuca

6,6
Rok 1973, Chile. Za rządów Salvadora Allende dyrektor prywatnej anglojęzycznej szkoły dla chłopców przyjmuje grupę biednych dzieci. Od samego początku pomiędzy nowymi uczniami, a dziećmi bogaczy, panuje niechęć i niezrozumienie. Wyjątkiem są fajtłapowaty Gonzalo i pewny siebie Pedro Machuca. Chłopcy, na przekór kolegom i panującej w szkole atmosferze, nawiązują niezwykłą przyjaźń. Gonzalo, wrażliwy i delikatny 11-latek, pochodzi z bogatej, ale niezbyt szczęśliwej rodziny. Machuca, dziecko slumsów, trafia do ekskluzywnej szkoły dzięki stypendium, jakie ufundował jej dyrektor – energiczny ksiądz o lewicowo-socjalistycznych poglądach. Dzięki nowemu przyjacielowi Gonzalo po raz pierwszy trafia do biednych dzielnic miasta, gdzie poznaje Chile, z którego istnienia nie zdawał sobie sprawy. Ulega dziwnej fascynacji brutalnością slumsów, gdzie poznaje również smak pierwszej i zakazanej miłości; zakochuje się w Silvanie, sąsiadce przyjaciela, zaangażowanej społecznie, twardej i odważnej dziewczynie. Silvana staje się współtowarzyszką ich przygód, razem tworzą romantyczny trójkąt, prowadząc pierwsze miłosne igraszki. Trójka przyjaciół pomaga także ojcu Silvany wykorzystać sytuację polityczną w celach zarobkowych: sprzedają flagi demonstrantom różnych przekonań. Machuca,który po raz pierwszy trafia do bogatego domu, nie może nacieszyć się rowerem, adidasami i zabawkami, które dawno już znudziły Gonzalo. Przyjaźń rozwija się aż do momentu, w którym kraj ogarnia polityczne wrzenie.
Głównymi bohaterami serialu są żydówka Dharma i protestant Greg. Mimo różnic, które ich dzielą para postanawia się pobrać.
Jest maj roku 1968, w Paryżu piętrzą się barykady, ale do domostwa Milou na wsi, docierają ledwie słabe echa studenckiej rewolty. 60-letni gospodarz, opłakujący śmierć matki. Nieboszczki ciągle nie można pochować, gdyż strajkują miejscowi grabarze.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…