Horror 1975

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 92 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1975 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film rozpoczyna scena parapsychicznego seansu, podczas którego kobieta-medium, odczytuje myśli wysyłane przez umysł zbrodniarza, który ma na sumieniu okrutne zabójstwo. Wkrótce kobieta zostaje w brutalny sposób zamordowana. Świadkiem jej śmierci jest mieszkający w Rzymie amerykański pianista (David Hammings), który z przybyłą na miejsce zbrodni wścibską fotoreporterką (Daria Nicolodi) postanawia wytropić zbrodniarza.
Film zrealizowany przez Piera Paolo Pasoliniego. Jest to historia grupy młodych ludzi, uprowadzonych na polecenie faszystowskich dygnitarzy. Niewinni i niczego nieświadomi stają się częścią chorych i perwersyjnych zabaw o podłożu seksualnym.
Para narzeczonych jadąc przez odludzie łapie gumę. W poszukiwaniu pomocy trafiają do zamku ekscentrycznego transseksualisty - doktora Frank-N-Furtera.


Grupa turystyczna ze Stanów Zjednoczonych podczas podróży po Europie przybywa do Barcelony. Początkowy zachwyt miastem szybko przeradza się w strach, gdy jedna z uczestniczek podróży zostaje brutalnie zamordowana. Giną kolejne turystki. Policja zaczyna badać sprawę. Ich głównymi podejrzanymi staje się małżeństwo Alma i Mark Burtonowie. Jednak podczas wizyty turystów w domu strachów na pobliskim lunaparku dochodzi do nieoczekiwanego wydarzenia.
Szalony naukowiec próbuje stworzyć narkotyk dający nieśmiertelność. Zanim udaje mu się przetestować swój wynalazek, zostaje porwany przez kultystów, którzy wierzą, że w połączeniu z niska temperaturą uda im się stworzyć armię zombie. Tymczasem żona naukowca i pomagający jej detektyw, próbują odnaleźć porwanego.
Akcja filmu rozgrywa się w latach dwudziestych. W wyniku awarii samochodu młoda para wracając z przyjęcia utyka na wrzosowiskach. Przyjmuje zaproszenie przygodnie spotkanego człowieka proponującego schronienie w znajdującym się nie opodal starym domu. Wkrótce jednak tajemniczy gospodarz, dr Lawrance, były misjonarz , który niedawno powrócił z Indii, zaczyna napawać ich lękiem. Dom kryje straszną tajemnicę...
Szósty film z serii o przygodach Waldemara Daninskya. Bliski przyjaciel pani profesor Lacombe został w bestialski sposób zamordowany. Według zeznań świadków na chwilę przed śmiercią mężczyzny widziano w pobliżu niego stwora przypominającego Yeti. Pani profesor postanawia zbadać sprawę, i organizuje wyprawę badawczą do Nepalu.

Dreszcze

6,1
W luksusowym sanatorium w centrum Montrealu szalony naukowiec morduje młodą dziewczynę i wszczepia w jej ciało wyhodowanego przez siebie pasożyta mającego właściwości afrodyzjaku. Wkrótce zaczynają dziać się różne rzeczy - na korytarzu pojawia sie zamordowana, a pensjonariuszy ogarniają seksualne żądze. Sanatorium zamienia się w piekło.
Na jednej z farm w wyniku trzęsienia ziemi, powstaje bardzo głęboka rozpadlina. Jakiś czas później zaczynają z niej wychodzić owady, żywiące się popiołem i mogące rozniecać ogień. Badający je prof. James Parmiter, odkrywa, że są to prehistoryczne karaluchy żyjące w głębszych warstwach skorupy ziemskiej. Owady nie mogąc znieść zmiany ciśnienia zaczynają umierać. James ratuje jeden okaz i krzyżuje go ze zwykłym karaluchem. W efekcie powstaje jeszcze groźniejszy owad, żywiący się mięsem.
Czwórka przyjaciół udaje się na wycieczkę, swym nowo zakupionym kempingowym wozem. Sielanka zostaje jednak bardzo szybko zakłócona, znajomi bowiem stają się świadkami satanistycznego rytuału, którego ofiarą pada młoda kobieta. Niefortunnie zostają oni spostrzeżeni i teraz im samym przyjdzie walczyć o przeżycie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…