Muzyczny 2003

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 78 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 2003 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dr Tess Coleman (Curtis) i jej nastoletnią córkę Anna (Lohan) łączy tylko jedno nie mogą się dogadać w żadnej, nawet najbłahszej sprawie; ani na temat ciuchów, ani włosów, ani facetów, ani marzeń Anny, by grać w zespole rockowym... dosłownie w niczym nie mogą znaleźć wspólnego języka! Po jednym ze szczególnie wybuchowych czwartków, maleńkie mistyczne zawirowanie całkowicie je zmienia. Budzą się w piątek, by przeżyć najbardziej zakręcony dzień Tess i Anna zamieniają się bowiem ciałami - Tess wygląda jak swoja córka, a Anna jak matka. Cierpiąc niezwykłe katusze, chodząc w butach jedna drugiej, zaczynają darzyć się szacunkiem i rozumieć wzajemne punkty widzenia... W sobotę Tess ma jednak ślub i obie panie muszą znaleźć jakiś sposób, by powrócić do swoich ciał. I to szybko!

Honey

6,7
Honey Daniels (Jessica Alba), która chce wyrwać się z dotychczasowego życia w slumsach, robi kariere jako choreografka do teledysków. Jej kariera stoi jednak pod znakiem zapytania, kiedy nie daje poderwać się swojemu pracodawcy. Zakłada więc własną działalność, i po wielu trudach i nie powodzeniach zdobywa uznanie.
Seria epizodów, których bohaterowie popijając kawę i paląc papierosy rozmawiają na przeróżne tematy i omawiają między innymi: możliwość użycia nikotyny jako środka owadobójczego, sposoby na przyrządzenie prawdziwej angielskiej herbaty, wynalazki Nikoli Tesli, przygody członków nieistniejącego zespołu rockowego o nazwie SQÜRL, Paryż w latach 20. i co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem.


Dokument opowiadający o tych, którzy w 2002 roku odwiedzili Żary. Jak wyglądali, jak byli ubrani, jak się zachowywali, jaki tworzyli nastrój, co mówili. Dla tych, którzy byli na Przystanku Woodstock, będzie to niezwykłe przypomnienie każdej spędzonej tam chwili. Dla tych, którzy nigdy do Żar nie przyjechali – wielkie widowisko. Cały dźwięk realizowany jest w systemie dolby surround 5.1, dzięki któremu widz będzie miał złudzenie, że znajduje się na koncercie, na własnej skórze doświadczy potężnego brzmienia muzyki i gwaru publiczności. Zabraknie tylko małej dawki kurzu, aby poczuć się w 100% jak na Przystanku Woodstock.
Dokument przedstawiający męski chór z Finlandii, który krzyczy. Trzydziestu finlandczyków z miasta Oulu ubranych w czarne garnitury, białe koszule i gumowe krawaty, wykrzykuje hymny państwowe, marsze patriotyczne, fragmenty prawa międzynarodowego i dziecięce piosenki. Całością dyryguje Petri Sirvio. Film przedstawia ich podróż do Tokio i Paryża. Zmaganie się ze zdziwieniem, radością i niechęcią ludzi. Przedstawia też wrzeszczących facetów w trakcie prób i przygotowań.
Film dokumentalny przedstawiający historię ojców chrzestnych punk rocka - The Ramones. Film skupia się na skomplikowanych zależnościach jakie łączyły członków legendarnego zespołu.
Letni obóz. Justin - samotny mężczyzna z uciskiem na swoją seksualność oraz Kelly - zdesperowana kobieta. W pewną przełomową noc poznają siebie... i ich serca stają się jednością.
Cuba Gooding gra Darrina Hilla – wygadanego, choć akurat bez formy, nowojorskiego speca od reklamy, który powraca do rodzinnej Georgii po spadek zapisany mu przez ciotkę. Zanim jednak Darrin będzie mógł zainkasować pieniądze, musi wypełnić ostatnie życzenie ciotki – założyć w miasteczku chór i wygrać wraz z nim doroczny konkurs muzyki gospel. Wkrótce Darrin przekonuje się, że chociaż mieszka tu mnóstwo barwnych postaci, to talentów śpiewaczych jest jak na lekarstwo. Niespodziewanie spotyka Lilly (Beyoncé Knowles), piękną piosenkarkę jazzową o anielskim głosie. Jest przekonany, że to spełnienie jego modlitw... o ile zdoła ją przekonać o czystości swych intencji i namówić do śpiewania.
Lizzie wybiera się na szkolną wycieczkę do Włoch. Na miejscu okazuje się, że jest tak podobna do lokalnej gwiazdy estrady, że jest za nią brana. Ujawnienie prawdy wydaje się słabym pomysłem, bo Lizzie zakochuje się w pracującym z artystką chłopcu.
The Company to kulisy baletu. We współpracy z zespołem Joffrey Ballet of Chicago, reżyser Robert Altman przedstawia historię tancerzy, których życie zawodowe ściśle łączy się z prywatnym. Neve Campbell gra utalentowaną, aczkolwiek konfliktową, tancerkę, James Franco - jej chłopaka (jednego z nielicznych bohaterów filmu niezwiązanego z baletem), a Malcolm McDowell - dyrektora artystycznego, uważanego za jednego z najbardziej ekscentrycznych amerykańskich choreografów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…