Jak wytresować smoka 3 2019

How to Train Your Dragon: The Hidden World

Czkawka i Szczerbatek wreszcie odnajdują swe przeznaczenie w roli przywódców. Jednak nadchodzące niebezpieczeństwo, oraz pojawienie się samicy z gatunku Furii, wystawi ich przyjaźń na próbę.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 19 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jay Baruchel
jako Hiccup
Cate Blanchett
jako Valka
Kristen Wiig
jako Ruffnut Thorston
Gerard Butler
jako Stoick the Vast
Jonah Hill
jako Snotlout Jorgenson
America Ferrera
jako Astrid
Craig Ferguson
jako Gobber
Djimon Hounsou
jako Drago
T.J. Miller
jako Tuffnut Thorston
Kit Harington
jako Eret
F. Murray Abraham
jako Grimmel

Fabuła

Druga z serii kontynuacji wielkiego przeboju kina animowanego, w której poznamy dalsze przygody młodego Wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Animowany, Familijny, Komedia, Przygodowy
Słowa kluczowe
na podstawie książki, wiking, przeludnienie, łowca smoków zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2019-02-15 (kino), 2019-01-03 (świat)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Mad Hatter Entertainment
DreamWorks Animation
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
How to Train Your Dragon 3 (USA)
Czas trwania
104 minut
Budżet
129 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Urocza i wciągająca nas historia, która jest pełna krzepiących, ale nie prostackich morałów oraz pełna wrażliwości jako najlepszej broni, a także pokazująca absurd dominacji nad zwierzętami. 7

Jak wytresować smoka 3 mogłoby się nazywać: nie tresować smoka! To urokliwa animacja, gdzie smok jest wyłącznie figurą, reprezentantem wszystkich zwierząt, a film pięknie i z ogromną wrażliwością opowiada o nieuzasadnionej wyższości człowieka nad innymi stworzeniami. Oczywiście to przede wszystkim dziarsko opowiedziana historia z prostym, ale wdzięcznym komunikatem: dobro dobrem zwyciężaj, ale kodeks etyczny tutaj przedstawiony dotyczy nie tylko ludzi, ale i udowadnia jego istnienie wśród zwierząt.

Nasz młody bohater Czkawka dalej traktując smoki, jak równych sobie kompanów, nieustannie z wierną i charakterną ekipą ratuje świat, który nieustannie jest w niebezpieczeństwie. Ciekawe, że nie chodzi o księżniczkę zamkniętą w wieży, a o niebezpieczeństwo ze strony tropiciela smoków. Wbrew naturze jako ssak naczelny bezczelny nasz filmowy antagonista odbiera zwierzętom wiele cech, wartościuje je i robi z nich swoich niewolników. Od początku jest przeciwko idei wyznawanej przez Czkawkę, który chce stworzyć idyllę dla ludzi, ale również dla zwierząt.

Nieustannie największą siłą, jaka napędza naszego bohatera, i bronią jest wrażliwość dla wielu nie do osiągnięcia. Nikt go nie kreuje na superbohatera, ucieka od antropocentrycznej ody, a wręcz pokazuje splecenie istnienia ludzkiego ze zwierzęcym, z czerpaniem obustronnych korzyści. Bogate życie uczuciowe nie jest zarezerwowane dla ludzi na wyłączność. To kino, które w nieprzerysowany sposób, z energią pokazuje relację człowieka ze zwierzęciem, w której nie ma wyższego szczeblem. To utwór bajkowy, który doskonale opowiada niezmyślony postęp spojrzenia człowieka na zwierzę w kontekście zażyłości niepodważalnie udowadniającej wielość uczuć wszystkich stworzeń oraz krzywdzącą marginalizację ich w budowie historii, rozwoju świata również ludzkiego. Nie jesteśmy właścicielami, a przyjaciółmi. Nie hodujemy, a współpracujemy.

Świat, w który wchłania nas Jak wytresować smoka 3, niesie ze sobą krzepiące i mądre przesłania, ale nieuproszczone tak, żeby seans miał być frajdą wyłącznie dla najmłodszych. Hipnotyzujący świat, osobliwa ekipa różnych charakterków i dbałość o udowodnienie głębi, jaka tkwi w smoku. Każdy z nich jest wyjątkowy nie tylko pod względem wizualnym, ale ma swoje oryginalne cechy, które zapamiętujemy doskonale. Smoki nie grają tu drugoplanowej roli, a ich relacja z człowiekiem powoduje taką bombę wzruszeń i poruszeń, że sceny z nimi nie tracą temperamentu przy ludzkich kontaktach. Przyjaźni między zwierzęciem a człowiekiem nigdy za wiele w celu subtelnego wstrzyknięcia oglądającemu dawki empatii. Jeżeli jest rozegrana umiejętnie i nie popada w przekraczającą cierpliwość tandetę i przesłodzony, niepoważny kompletnie deserek. Tutaj tonacja jest zrównoważona, nawet jeżeli nie każdy żart jest zwinny i zgrabny. W pewnym momencie nie bez przesady przyjdzie nam do głowy kultowe hasło, które może ugrzęznąć w gardle: „E.T go home”. Tylko E.T to Szczerbatek.

Nienachalnie działająca na zmysły historia nieprawdziwa niosąca ze sobą wiele prawdziwych emocji, niewyświechtanych frazesów czy ckliwe opchniętych przesłań. Smoki potrafią wycisnąć z nas soki.

1 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Taśma filmowa mierzyła 2793 metry. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 3 powiązane

Komentarze 2

pajki_filmaniak 7

wszystkie części dobre niezależnie od wieku

als 7

Jedynka absolutnie genialna! Dwójka: wielkie oczekiwania, ale nie zawiodła! Mam nadzieję, że twórcy znów unikną schematów i nie dostaniemy mdłej historyjki miłosnej Nocna-Świetlista Furia oraz Czkawka-Astrid kontra zły człowiek ze wschodnim akcentem próbujący zgładzić Furie ukryte w smoczej utopii:)

Współtworzą