Lucy 2014/I

Podczas próby przeszmuglowania nowego narkotyku, dostaje się on do organizmu Lucy, powodując u niej nieodwracalne zmiany organizmu i prowadząc do maksymalnego wykorzystania możliwości mózgu.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Morgan Freeman
jako Prof. Norman
Min-sik Choi
jako Pan Jang
Amr Waked
jako Pierre del Rio
Julian Rhind-Tutt
jako Anglik
Pilou Asbæk
jako Richard
Analeigh Tipton
jako Caroline
Jan Oliver Schroeder
jako Francuski mieszaniec
Luca Angeletti
jako Włoski mieszaniec
Loic Brabant
jako Profesor
Pierre Grammont
jako Profesor

Lucy (Scarlett Johansson), mieszkająca na Tajwanie studentka, zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Min-sik Choi), na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wstawiona paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja ta przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości. Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej – powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie - telepatia, telekineza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
walka, mózg, przemiana, narkotyk zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-08-14 (kino), 2014-07-25 (świat), 2014-12-18 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
EuropaCorp
TF1 Films Production
Canal+ zobacz więcej
Kraj produkcji
Francja
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
89 minut
Budżet
40 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Małgorzata Czop użytkownik
  • 6

Recenzja nowego filmu Luca Bessona przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Pierwszy film w kategorii R, który częściowo był kręcony kamerami IMAX. zobacz więcej

Komentarze do filmu 23
Krzyk_Sowy 6

Spodziewałam się czegoś mocniejszego. Troche się zawiodłam.

miotacz_onucowy 10

Ogarnąć umysł – Po wpisach widać, że niektórzy stanowią oportunistyczny beton. Nie bo nie, albo nauka, religia i co tam kto chce jeszcze, temu przeczy. Nie chodzi w tym filmie o to, aby pokazać wizję pokrywającą się z obecną wiedzą, ale wybiec o 10 a nawet 100 kroków naprzód. Jest to niewątpliwie nowatorskie i trudne podejście do tematu zdolności ludzkiego mózgu z niezwykle efektowną wizualizacją. Niestety dla ludzi bez wyobraźni, twardo stąpających po ziemi film LUCY razi i jest całkowicie nieprzyswajalny. Chciałoby się rzec – przytaczając cytat wzorowanego a la Gomółka fragmentu przemówienia z kabaretu: "mówi się, że Towarzysz Bóg jest miłosiernie nieograniczony a jeden taki jest niemiłosiernie ograniczony". To tyle, jeśli chodzi o wielkich i wybitnych krytyków LUCY.

Luca Bessona należy pochwalić za tą własną bardzo sugestywną wizję, którą każdy (no może nie każdy) przedstawiłby inaczej. Osobiście żałuję, że film skończył się tak szybko.
Na koniec jeszcze jedna dygresja: jak zwykle świetna rola Scarlett Johansson, która świetnie się czuje w filmach s-f (Avengers, Iron Man 2).

LakiLou 8

Scenariusz nieco absurdalny, ale sam film jako czysta rozrywka sprawdza się idealnie. W głównej mierze jest to zasługa boskiej Scarlett. Gdyby nie ona to możliwe, że wahałbym czy by nie dać 6 ;)

Chemas 8

Obejrzałem Bessona jakiego lubie, nie jest to oczywiście Piąty element, czy Leon, ale dobra jak dla mnie mieszanka. Wiem, że w scenariuszu jets absurd za absurdem, ale super się ogląda. Stary dobry Besson. I Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami na temat tego filmu. Ten film jest wizjonerski.

YanYool99 8

Nie do końca oszlifowany diament. Przydałyby się niewielkie poprawki w scenariuszu i montażu aby pozbyć się bajkowego niedopracowania i ulepszyć końcówkę.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

ferhin2
327 punktów
Kristo
174 punkty
Gooosik
160 punktów
jacks
53 punkty
Czejen71
20 punktów
nathalie
19 punktów
tadeusz70
17 punktów
krzysztofek1003
12 punktów
Więcej informacji

Proszę czekać…