Filmy pomyłka, film czarno-biały

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pomyłka, film czarno-biały. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W hotelu gromadzą się miejscowe władze, aby uczcić zakończenie wojny. Wśród gości znajduje się komunista Szczuka. Podziemna organizacja wydała na niego wyrok śmierci. Zamachu ma dokonać Maciek Chełmicki, żołnierz AK. Pierwsza próba zabójstwa nie udaje się, więc Maciek również pojawia się w hotelu. Spotkanie z barmanką Krystyną rodzi w nim wątpliwości. Czy warto jeszcze zabijać, skoro wojna się skończyła? Powojenna rzeczywistość nie oferuje żadnej alternatywy.
Dzień z życia dwóch sprzedawców, Dante'ego i Randala, którzy spędzają swój czas w pracy denerwując klientów, dyskutując o filmach i grając w hokeja na dachu sklepu.
Jedna z najwyżej ocenianych komedii przedwojennych. Instytut Dokształcający dla Dziewcząt ma w swej pieczy córkę bogatego producenta kosmetyków, Helenkę. Profesor prowadzący zajęcia z muzyki często gości bratanka Stefana, który przypadkiem poznaje dziewczynę i jej ojca, który bierze go za szpiega konkurencji. Okazuje się, że chłopak może się jednak przydać fabrykantowi i dzięki temu być bliżej Helenki.


Ada jest rozpuszczoną dziewczyną, której nie w głowie poważne zachowanie. Jej ojciec próbując wpłynąć na zwyczaje córki i uczynić ją bardziej dorosłą, wysyła ją do internatu. Dziewczyna nie jest jednak łatwym przypadkiem i nie jest prosto zmienić jej przyzwyczajenia. Promykiem nadziei okazuje się talent wokalny i zaangażowanie, z jakim oddaje się lekcjom. Ojciec chce, aby córka wyszła za młodego hrabiego Freda Orzelskiego, który – nie znając jej – posyła swego ojca w celu oceny kandydatki.
Inspiracją do scenariusza stała się powieść Joanny Chmielewskiej „Klin”. Atrakcyjna pani architekt Joanna bezskutecznie oczekuje na telefon od ukochanego. Wszystkie połączenia, jakie odbiera, okazują się pomyłkami. Zirytowana nimi Joanna trochę z ciekawości, a trochę z nudów odpowiada twierdząco na pytanie w słuchawce… Potem następuje ciąg wydarzeń wciągających bohaterkę i jej przyjaciółkę Jankę w niebezpieczną grę. Ale też dzięki temu Joanna poznaje przystojnego mężczyznę, który staje się „lekarstwem na miłość”…

Jadzia

7,1
Istnieją dwie konkurujące ze sobą firmy produkujące sprzęt sportowy, których podstawowym produktem są rakiety tenisowe. Największą gwiazdą, a – co za tym idzie – i reklamodawcą, jest Jadzia Jędruszewska, która gra rakietą firmy Malicz. Konkurencyjna firma – Oksza – postanawia przejąć zawodniczkę. W tym celu wyrusza do hotelu sportsmenki dziedzic firmy, młody Jan Oksza. Spotyka wychodzącą z pokoju dziewczynę i od razu przystępuje do realizacji planu. Szkopuł w tym, że Jadzia, którą zaczął adorować, to nie słynna tenisistka tylko panna Maliczówna, która w hotelu przekazywała nową rakietę. To dopiero początek serii nieporozumień…
Do kraju wraca sławny śpiewak Vinconti, który ostatnie siedemnaście lat spędził poza granicami kraju. O jego powrocie dowiaduje się Mira Stella, gwiazda polskiej rewii, niegdyś wielka miłość artysty, którego to uczucia owocem jest Lili – dziecko, o którym ojciec nic nie wie. W tym czasie młody reporter „Dzwonka Wieczornego”, Jerzy Murski, próbuje przeprowadzić wywiad z panią Stellą, lecz zainteresowanie swe dość szybko przenosi na jej córkę.
Serial opowiada o przygodach Marka Piegusa, chłopca, który ma dużego pecha. Jego przygody zaczynają się od tego, że nie odrobił lekcji. Potem było coraz gorzej – uciekł na wagary i niechcący zamienił się z jednym chłopakiem na tornistry. To wplątuje go w bardzo niebezpieczną aferę kryminalną. Szuka go szef bandyckiej szajki, Albert Flasz, i złodziej, Wieńczysław Nieszczególny. Do tego kolega Marka, Czesiek, zostaje porwany przez szajkę Flasza. Chłopiec jednak prosi o pomoc znanego detektywa, Hippollita Kwassa, który pomaga wyjść mu z trudnej sytuacji…
Pan Anatol na tropie gangsterów, którzy chcą zawłaszczyć kupon totalizatora wart milion złotych. Jego właścicielką jest piękna Iwona, studentka ASP, ale bardzo roztargniona. Czy i tym razem uda się Anatolowi przechytrzyć szajkę?
Tytułowy Pan Anatol to szanowany kasjer PZU, a w życiu prywatnym typowy pantoflarz, pod ciągłą kontrolą żony. Któregoś dnia Anatol kupuje sobie kapelusz, od tego czasu jadąc autobusami, znajduje w kieszeniach płaszcza zegarki i klejnoty. Nasz bohater zgłasza to niecodzienne zjawisko milicji i jednocześnie sam przystępuje do rozwiązania zagadki…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…