Filmy spadochroniarz, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje spadochroniarz, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziesięcioodcinkowy serial przedstawiający losy kilkunastu członków słynnej Kompanii E 506. Każdy odcinek poprzedzany jest krótką dokumentalną wstawką, w której żyjący jeszcze żołnierze opowiadają, jak naprawdę wyglądały przedstawione w serialu wydarzenia. Całość pokazuje widzowi losy młodych ludzi od momentu wstąpienia do armii, przez trening przygotowawczy, pierwsze walki z wrogiem, aż do momentu zakończenia wojny. Kolejne odcinki bezpośrednio łączą się z wydarzeniami z poprzednich i przedstawiają najbardziej doniosłe zwycięstwa kompanii.

Kryptonim HHhH

6,2
6,0
Prawdziwa historia człowieka, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy. Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zatroszczy się o jej sekrety. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad stworzeniem siatki szpiegowskiej na ogromną skalę. W tajemnicy powstaje tajna organizacja, która zmieni bieg historii i wpłynie na losy milionów. Ale człowiek, w którego rękach spoczywają niebezpieczne tajemnice, staje się zagrożeniem również dla swoich przywódców.
Film przedstawia przygotowania i realizację zakrojonej na szeroką skalę alianckiej operacji "Market Garden", która po sukcesie lądowania w Normandii miała utorować im drogę do przemysłowego serca III Rzeszy. Cały plan opierał się na zdobyciu kluczowych mostów, umożliwiających szybką i łatwą przeprawę przez Ren. Aby tego dokonać alianci zrzucają swoje jednostki powietrzno-desantowe w pobliżu mostów. Po kilku godzinach zaciętych walk mosty po kolei odbijane są z rąk Niemców, wszystkie prócz Arnhem, gdzie natrafiono na przeważające siły wroga . Tam garstka spadochroniarzy zamiast atakować rozpoczyna, desperacką obronę.


Poznajcie historię Dolota, małego gołębia o wielkiej odwadze i jeszcze większych marzeniach, który wraz z przyjaciółmi postanawia zaciągnąć się do Królewskiej Służby Gołębi Pocztowych. Ta elitarna jednostka wspiera aliantów wysyłając swych latających kurierów z tajnymi wiadomościami przez Kanał La Manche. Jednak do służby nadają się tylko najlepsi z najlepszych, bowiem kontrolowane przez wroga niebo nad Kanałem patroluje bezlitosna brygada Sokoła. Czy bohaterskie gołębie zdołają dostarczyć wiadomość do centrali w Anglii? Czy wyjdą cało z czyhających niebezpieczeństw i zdołają umknąć niemieckim Sokołom? I co stanie się z niewyrośniętym gołębiem, któremu wszyscy wokół mówili, że jest za mały, by cokolwiek zmienić w wielkim świecie?
Akcja epickiego filmu toczy się w Birmie w latach II wojny światowej. Ukazuje on brawurową akcję alianckich komandosów, którzy wyruszają z misją wysadzenia mostu zbudowanego przez brytyjskich jeńców na polecenie Japończyków.
Warszawa, październik 1944 roku. Kapitulują ostatnie oddziały powstańcze. Gubernator Dystryktu Warszawskiego Ludwig Fischer otrzymuje rozkaz zrównania miasta z ziemią. Niemcy wysadzają w powietrze kolejne budynki, zamieniając Warszawę w gigantyczne rumowisko. Ludność cywila opuszcza masowo stolicę. Młody powstaniec ANDRZEJ (Igor Śmiałowski) dostaje rozkaz pozostania w mieście… Wkrótce odbiera pierwszy rozkaz. Ma ukryć radzieckiego skoczka spadochronowego radiotelegrafistę. Pod osłoną nocy – wraz z Jankiem i Julkiem – umieszcza Rosjanina w ruinach getta. Tymczasem na terenie getta ma swoją kryjówkę PIOTR RAFALSKI (Jan Kurnakowicz). Wraz z przygarniętym bezpańskim owczarkiem przemierza codziennie ulice w poszukiwaniu wody i pożywienia. Jest świadkiem egzekucji ukrywających się Żydów. Pewnego dnia Piotr przynosi do swej kryjówki ranną dziewczynę o imieniu Krystyna. Udaje mu się usunąć kulę z rany, co ratuje dziewczynie życie. Tymczasem radziecki spadochroniarz przesyła drogą radiową wiadomości o ruchach wojsk niemieckich. Otoczony przez Niemców skierowuje ogień radzieckiej artylerii na siebie i ginie. Pewnego dnia w kryjówce Piotra dochodzi do spotkania Andrzeja i Krystyny. Oboje przedostają się przez Wisłę na praską stronę. Piotr pozostaje w ruinach. Nadchodzi styczeń 1945 roku. Piotr dostrzega Andrzeja i Krystynę w kolumnie Wojska Polskiego wkraczającego do stolicy.
Melodramat Johna Maddena to ekranizacja powieści Louisa de Bernieresa "Mandolina kapitana Corellego". Rok 1940. Greckie Wyspy Jońskie trafiły pod okupację włoską. W miasteczku Agrostoli stacjonuje ze swymi żołnierzami kapitan Antonio Corelli (Nicholas Cage) - dowcipny meloman. Ze swych podwładnych stworzył zespół śpiewaczy La Scala. Za ich sprawą okupacja przypomina letnie wakacje. Nić sympatii, a potem miłość połączyła Correllego z Pelagią (Penélope Cruz), córką miejscowego lekarza. Sielanka się kończy wraz z upadkiem Mussoliniego i wkroczeniem Niemców...
W okupowanej Francji, należący do Ruchu Oporu inżynier Philippe Gerbier zostaje zdradzony i wydany nazistom. Po ucieczce dołącza do swoich w Marsylii, gdzie stara się doprowadzić do egzekucji zdrajcy. Film ukazuje nieustraszonych bojowników podziemia w sytuacjach niejednoznacznych moralnie, w których honor przestaje być wartością absolutną. O realizmie obrazu świadczy fakt, że zarówno autor powieści, która stanowiła podstawę dla scenariusza, Joseph Kessel, jak i reżyser filmu należeli do "Armii Cieni".
Londyn, 1943 rok. Amerykański pilot David Halloran poznaje pielęgniarkę, Margaret. Nawiązuje romans, mimo że kobieta ma męża, Paula, agenta wywiadu. Pewnego dnia Paul wyrusza z tajną misją do Francji wraz z załogą bombowca, którą dowodzi Halloran.
W 1944 roku, w pociągu z Miami do Nowego Jorku, dwóch spadochroniarzy na urlopie spotyka się i zakochuje w dwóch "kobietach-utrzymankach”, które idą na spotkanie ze swoimi "tatusiami".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…