Obyczajowy 1967

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 17 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sami swoi

8,2
Przed wojną Kargulowa krowa weszła na łąkę Pawlaków, co spowodowało, że spłonęły dwie stodoły, polała się krew i Jaśko Pawlak, uciekając przed karą za pocięcie kosą Kargula, musiał wyemigrować do Ameryki. Tenże Jaśko, teraz John, przyjeżdża po wojnie do Polski i zastaje sytuację niezwykłą – obie rodziny żyją w zgodzie i harmonii. Tak jednak nie od razu było, ale życie zmusiło repatriantów zza Buga do zakończenia dawnego sporu, a miłość Witii Pawlaka i Jadźki Kargulanki połączyła ich więzami rodzinnymi.

Absolwent

7,8
Absolwent traktuje o przepaści dzielącej pokolenie rodziców i ich dzieci, jak również o poszukiwaniu właściwego celu w życiu, co czyni go nadzwyczaj uniwersalnym i wciąż aktualnym. Niezapomniane piosenki w wykonaniu duetu Simona i Garfunkela oraz genialne aktorstwo (Anne Bancroft jako uwodzicielska pani Robinson), sprawiają, że jest to dzieło, o którym nie sposób zapomnieć.

Katarynka

6,9
Pan Tomasz – emerytowany adwokat, kawaler – mieszka warszawskiej kamienicy. Jest koneserem sztuki i miłośnikiem muzyki klasycznej. W swym mieszkaniu zgromadził pokaźną kolekcję obrazów. Do irytacji doprowadza go dźwięk katarynki dochodzący z podwórza… Do mieszkania naprzeciwko wprowadza się kobieta z kilkuletnią dziewczynką. Zaskoczenie i zdziwienie mecenasa budzi, kiedy widzi przez okno, jak dziecko patrzy prosto w słońce, a potem tańczy, klaszcze i cieszy się, słysząc melodię płynącą z katarynki… Czy będzie cierpliwie znosił znienawidzone dźwięki, aby uszczęśliwić ociemniałą dziewczynkę?


Początki powstawania Polski Ludowej. Po zakończeniu wojny Haratyk, niekwestionowany przywódca beskidzkiej wioski, organizuje życie mieszkańcom. Buduje szkołę i tartak, ale nie uznaje żadnej zwierzchności, co nie podoba się miejscowemu szefowi UB. Gorzeł (przedstawiciel UB) uważa go za anarchistę i szkodnika. Postanawia więc siłą zmusić beskidzkiego górala do podporządkowania się władzy. Niepokorny Haratyk wraz z miejscowymi podpala tartak i idzie do lasu…

Skok

7,0
Franek i Paweł po niezdanej maturze uciekają z domu. Marzy im się rejs statkiem w tropiki. Nie bardzo wiedzą, co mają ze sobą zrobić, wyjeżdżają nad morze. Przypadkowo poznają dużo starszego Filipa, który cynicznie wykorzystując naiwność chłopaków, proponuje skok na kasę wiejskiej spółdzielni. Młodszy Paweł jest przeciwny pomysłowi i najmuje się do robót żniwnych. Franek, chcąc być lojalny wobec Filipa pomaga w realizacji planu… Po udanym włamaniu Filip znika z pieniędzmi…

Jowita

7,1
Ekranizacja powieści Stanisława Dygata „Disneyland”. Marek Arens jest młodym architektem i utalentowanym sportowcem. Popularność i sławę przyniosły mu sukcesy w lekkiej atletyce. Jednak ani nie fascynuje go architektura, ani nie jest zapalonym sportowcem. Wie, że osiągnięcia sportowe zawdzięcza w dużej mierze swojemu trenerowi, który potrafił „zmusić” do osiągnięć. Na balu w ASP Marek poznaje tajemniczą Jowitę, której kostium karnawałowy Turczynki szczelnie osłania twarz. Umawia się z dziewczyną, ale ona na spotkanie nie przychodzi. Poznaje studentkę ASP Agnieszkę, ale ciągle myśli o tajemniczej Jowicie. Marzy o wielkiej, prawdziwej i romantycznej miłości, co nie przeszkadza mu romansować z żoną trenera, koleżanką sprinterką. Rozdrażniony tym, że nie może odnaleźć Jowity, wywołuje w restauracji awanturę, po której trafia do aresztu…
On jest lekarzem, ona dziennikarką. Bogumił i Roksana, bo o nich mowa, są małżeństwem przechodzącym kryzys. Problemy biorą się z nadmiernego zainteresowania kobietami przez Bogumiła. Nie może sobie odmówić romansów, nawet będąc pacjentem w szpitalu. Roksana przystępuje więc zdecydowanie do działania…
Główna bohaterka, Anna, weszła w dorosłe życie. Dzieciństwo spędziła w sierocińcu, teraz pracuje, wyszła za mąż, mieszkają razem z matką. Pewnego dnia odwiedza ich kobieta, twierdząc, że Anna jest dzieckiem adoptowanym. Wiadomość ta burzy jej dotychczasowe życie, postanawia dotrzeć do prawdy i znaleźć biologicznych rodziców. Daje ogłoszenie w telewizji…
Adaptacja noweli Prospera Merimée. Jean jest właścicielem oberży na granicy hiszpańsko-francuskiej. Posąg Wenus z Ille, którego jest właścicielem, to powód jego dumy. Niestety, rzeźbę otacza zła sława. Legendy głoszą, że każdego, kto się z nią zetknie, spotyka nieszczęście… Do gospody przybywa znany archeolog, któremu karczmarz prezentuje posąg. Zaprasza gościa na wkrótce mające się odbyć wesele swego syna. Czy legenda o rzeźbie przynoszącej nieszczęście się sprawdzi?
Przygnębiająca sceneria prowincji. Rozmowy towarzyskie toczą się głównie u fryzjera albo w dworcowym bufecie. Wiktor Lewicki mieszka w takim małym miasteczku. Właśnie uzyskał świadectwo dojrzałości i pragnie to wydarzenie uczcić, ale na to potrzeba pieniędzy. Dziewczyna zainteresowana jest bardziej tym czy ma samochód. Śmiałe plany i niedościgłe marzenia absolwenta zderzają się z niełatwą rzeczywistością, która przynosi rozczarowanie…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…