Pierwowzór wszystkich filmów o wampirach. Thomas Hunter na polecenie swojego szefa udaje się do Transylwanii, gdzie ma zawrzeć umowę z hrabią Grafem Orlokiem. Niestety hrabia okazuje się wampirem, który pragnąc krwi więzi Thomasa. Hunter co prawda ucieka, ale zafascynowany wizerunkiem jego żony Graf wyrusza za nim. Wraz z jego przybyciem na miasto pada zaraza, a jedynym sposobem by ją powstrzymać to zabić wampira. Asmodeusz
Wdowa po Stokerze kontratakuje! – Florence Stoker, wdowa po Bramie Stokerze, wytoczyła Murnauowi proces o nielegalne wykorzystanie powieści jej męża. Proces ten wygrała, a Murnau musiał zapłacić odszkodowanie i zniszczyć wszystkie kopie filmu. Film jednak przetrwał gdyż zachowało się kilka kopii, według różnych wersji pochodzące z nielegalnych źródeł bądź z innych krajów, w których film był wyświetlany.
Pozostałe
Nosferatu to poza paroma zmianami związanymi z brakiem praw autorskich historia hrabiego Draculi. Czy to coś złego? W żadnym wypadku, bo jest to film posiadający swój urok z masą naprawdę kapitalnych zdjęć. Do tego Max Schreck stworzył na ekranie fenomenalną kreację.